ŞİRKET PROFİLİ

ŞİRKET PROFİLİ


UMS Uğur Metal Sanayi, galvanizli ve boyalı galvanizli sac ticareti yapmak üzere 1999 yılında Ankara Ostim OSB’de kurulmuştur. Çok kısa sürede, ilkeli tutumu ve yüksek kalite anlayışıyla sac ticareti gerçekleştiren UMS, bölgesinde en hacimli satış yapan sanayi markası haline gelmiştir.
 
2005 yılında yeni yatırım kararı alan ve büyüyen UMS, bölgesindeki ilk ve tek Çelik Servis Merkezi’ni kurmuştur. Çelik Servis Merkezi ile boy kesme hattı, trapez hattı ve dilme hattına sahip olan UMS, talep edilen özel ölçü galvaniz sac istekleri için yüksek hız ve kalite ile hizmet sunmuştur.
 
2006 yılında TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi alarak kaliteye verdiği önemi taçlandıran UMS, kalite belgesiyle fark yaratan Çelik Servis Merkezi olmuştur.
 
Günümüzde üretim faaliyetlerine tüm hızıyla ve aynı kararlılıkla devam eden UMS, modern ve hızlı tezgahlarıyla üretim faaliyetlerini soğuk şekillendirmeye uygun galvanizli çelikler ve alaşımsız yapı çeliklerinden gerçekleştirmekte, yıllık 120 bin ton üretim yapabilmektedir.
 
Büyümeye ve yatırımlarıyla sektörde gelişmeye devam eden UMS, 2013 yılında bünyesine yeni tezgahlar ve üretim hatları katarak alçı profilleri, alçı levha profilleri, dış cephe profilleri ve aksesuarlar bakımından 150 milyon metrelik kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üretim hacmine sahip, en hızlı üretici markası konumuna gelmiştir.
 
Müşteri memnuniyetini, satış sonrası hizmeti, kaliteyi ve güvenilirliği ilkeleri olarak benimseyen UMS, inovasyonda, teknolojide ve gelişime göstermiş olduğu değerde, her zaman Bir Adım Önde olma felsefesiyle ürün çeşitliliği katmaya, sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.